Navrhované úpravy

Matěj Zíka
administrátor fóra
Pionýrská skupina: 63. pionýrská skupina SOSNA Praha 8
Oddíl: Šišky
Kontaktovat uživatele:

Navrhované úpravy

Příspěvek od Matěj Zíka »

Ahoj,
co takhle sem házet nějaké návrhy na úpravy/změny?

Takhle mě napadá třeba:
  • Sjednotit fonty, nastavit Trebuchet globálně (vím, že není pro každého, ale je to spolkové písmo, tak se ho zkusme držet). Ne všude se zobrazuje, sem tam se objeví Oxygen, sem tam Trebuchet.
  • Možná v některých částech o půl/bod zvětšit písmo.
  • Jména vygenerovaná z RISPu by mohla být v pořadí Jméno Příjmení, takhle mi to přijde skoro "až moc formální".
  • Dark mode?

Matematik
Pionýrská skupina: Pionýrská skupina 14. TSP Zeměpisná společnost "Po cestách vlasti"
Oddíl: 26. PTO Kulturní historie
Kontaktovat uživatele:

Re: Navrhované úpravy

Příspěvek od Matematik »

Fonty: šlo by pro nadpisy použít Syntax?

Tmavý mód by určitě nebyl na škodu:)

A jméno by mohlo být ve formátu jméno přezdívka a příjmení, nebo co třeba přezdívka jméno a příjmení?
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

Víťa

Příspěvek od Víťa »

U fontu je problém, že Trebuchet ani Syntax není písmo dostupné na všech systémech. Ale asi by tam mohl být záložní font. Co by mohla být free náhrada - je Trebuchetu podobný? Fira Sans nebo PT Sans?

Matěj Zíka
administrátor fóra
Pionýrská skupina: 63. pionýrská skupina SOSNA Praha 8
Oddíl: Šišky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Matěj Zíka »

Trebuchet by měl být v pohodě, ten je na veškerých systémech.

Na Syntax bych se vykašlal, není v žádném systému defaultně, je to placené písmo, na které má Pionýr licenci.
Fonty se ale případně dají nahrát a importovat v CSS.

Co se týče přezdívek, nejsem si úplně jistý, BB v podstatě zobrazuje jen právě přezdívku, která je při registraci (přihlášení přes RISP) automaticky generovaná ze jména a příjmení, tudíž by stálo spíš za to změnit systém, jak se přezdívka generuje - tu je pak možné si samozřejmě změnit v nastavení profilu.

Ještě mě napadá favicon, připravený je kdyžtak zde.

Vlk (Ivana Krumlová)
Pionýrská skupina: 90. TSP
Oddíl: 48. PTO Stezka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlk (Ivana Krumlová) »

Trebuchet je microsoftí font a určitě na všech systémech defaultně není, sama jsem si ho několikrát doinstalovávala ručně. Ale dát ho jako primární font s nějakým záložním mi přijde rozumné.

Paša
Pionýrská skupina: pionýrská skupina Modřice
Oddíl: 66. PTO Brabrouci
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Paša »

Ahoj,
upravit ikony sociálních sítí vlevo dole, aby odkazovali na pionýrské účty, pokud existují. Případně ikony oddělat.

Mikušek Ota

Re: Navrhované úpravy - Vyhledávání uživatelů

Příspěvek od Mikušek Ota »

Při:
Soukromé zprávy -> Nová SZ -> najít uživatele

Problém:
Uživatel je nalezen jen když je vloženo přesné uživatelské jméno.
Např. mě (Mikušek Ota) systém najde pouze pod výrazem "Mikušek Ota".
Výrazy jako "Ota", "Mikušek", "Ota Mikušek" mě nevyhledají

Návrh:
Za mě by bylo lepší, kdyby vyhledávač vrátil více výsledků seřazených podle toho jak moc odpovídají filtrům.
Naposledy upravil(a) Mikušek Ota dne stř 16. září 2020 10:50, celkem upraveno 2 x.

Mikušek Ota

Re: Navrhované úpravy - Zahazování konceptů

Při:
Odpovídní na téma

Problém:
Nelze zahodit koncept.

Návrh:
Přidat tlačítko "Zrušit", "Zahodit koncept" nebo nějaké jiné označení.
Naposledy upravil(a) Mikušek Ota dne stř 16. září 2020 10:50, celkem upraveno 1 x.

Mikušek Ota

Re: Navrhované úpravy - Opouštění neuložené práce

Při:
Odpovídání na téma.

Problém:
Bez varování mohu opustit psaní odpovědi na téma.
Např. Když mám napsanou 500 znakovou připomínku a omylem zavřu tab, zavřu prohlížeč nebo se vrátím na předchozí stránku, tak příjdu o aktuálně rozepsanou zprávu.

Návrh:
Automaticky ukládat rozepsané odpovědi jako koncept nebo zobrazovat varování při opouštění stránky.
Naposledy upravil(a) Mikušek Ota dne stř 16. září 2020 10:51, celkem upraveno 1 x.

Mikušek Ota

Re: Navrhované úpravy - Už to tady moc spamuju, pardon.

Proč lze odstranit pouze poslední přidaný příspěvek do tématu? Osobně by se mi líbilo, kdybych mohl odstranit libovolný svůj příspěvek.

Nešel by udělat nějaký defaultní avatar? Osobně jsem pro Pionýrskou vlaštovku.

Tlačítko Odpovědět v tématu je pěkně zakulacené. Nešlo by takdle zakulatit i tlačítka při psaní příspěvku. (Myslím tlačítka Náhled, Odeslat, ...)

Nezdá se mi moc důležité vědět, kdy byl daný uživatel registrován, pokaždé, když uvidím jeho avatar u příspěvku.

Osobně by mi více vyhovovalo, kdyby se náhled příspěvku zobrazil mezi tlačítky Náhled + Odeslat a tlačítky Možnosti + Přílohy

Asi by se hodilo nějak ujednotit formát jmen. Paša, Martin z Útředí, Ota Mikušek, Vlk (Ivana Krumlová) => Je tu jistá anarchie.

Když mě někdo ocituje nebo přidá příspěvek do tématu, který mě zajíma, tak by mě mohl dojít email. Aktuálně kdybych třeba někoho sháněl, tak se nedovím, že mi odpověděl. (Předpokládám, že ne každý si půjde každý den sčeknou Pionýrské fórum.)

Když píšu soukromou zprávu, tak by bylo fajn, aby okno s příjemci bylo jen jednou. NE: Vyhledat->Vybrat->Přidat do příjemců, ALE: Vyhledat->Vybrat a přidat do příjemců. Prostě moc tlačítek.
Naposledy upravil(a) Mikušek Ota dne pát 18. září 2020 19:58, celkem upraveno 2 x.

Matematik
Pionýrská skupina: Pionýrská skupina 14. TSP Zeměpisná společnost "Po cestách vlasti"
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Matematik »

Oto: u odstranění libovolného příspěvku bude možná problém. To snad nejde ani na jiných phpBB fórech. Někdo na ten tvůj může reagovat a ty bys to potom odstranil?

Mikušek Ota

Vašek Martin píše:
stř 16. září 2020 20:05
Oto: u odstranění libovolného příspěvku bude možná problém. To snad nejde ani na jiných phpBB fórech. Někdo na ten tvůj může reagovat a ty bys to potom odstranil?

Tady je třeba drobná úprava tvého citátu. :) <----
Když reaguju, tak se atomaticky generuje citát. Viz výše. Dále můžu příspěvek stále upravit, takže akorát smažu všechny znaky a více méně tím smažu svůj příspěvek, jen tu zůstane viset můj avatar.

Když to vezmu kolem a kolem, tak je ještě horší, že můžu upravit co jsi napsal. :D

BTW: Smajlíci jsou taky celkem nic moc... :(

Matematik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Matematik »

Mikušek Ota píše:
pát 18. září 2020 19:47
Vašek Martin píše:
stř 16. září 2020 20:05

Tady je třeba drobná úprava tvého citátu. :) <----
Když reaguju, tak se atomaticky generuje citát. Viz výše. Dále můžu příspěvek stále upravit, takže akorát smažu všechny znaky a více méně tím smažu svůj příspěvek, jen tu zůstane viset můj avatar.

Když to vezmu kolem a kolem, tak je ještě horší, že můžu upravit co jsi napsal. :D

BTW: Smajlíci jsou taky celkem nic moc... :(
Vidíš, na obojí jsem zvyklý. Že teoreticky můžeš upravit citaci. Ale proč bys to dělal, když je původní příspěvek dohledatelný? A smajlíci... zvykneš si :D

Matematik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Matematik »

Wow a dokonce tu fungují vnořené citace :shock:

Vlk (Ivana Krumlová)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlk (Ivana Krumlová) »

Nešlo by trochu zvýšit limit pro velikost avataru? Právě jsem se přesvědčila, že vyrobit přímo v grafickém editoru barevný obrázek 90x90 px pod 6 kB není vůbec jednoduché.

Víťa Ondráček
administrátor fóra
Pionýrská skupina: pionýrská skupina Pionýr Řečkovice
Oddíl: 10. PTO Severka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Víťa Ondráček »

Díky za připomínky, píšu sem jen abyste věděli, že je čtu a dělám na nich :-)

Ondra Machulda
Pionýrská skupina: 68. pionýrská skupina Lvíčata
Oddíl: EAI

Příspěvek od Ondra Machulda »

Ahoj,
pár rychlých nápadů:
  • Nemohl jsem fakt dlouho najít přihlášení, až jsem zjistil, že je pod ikonou znamenající "vypnout". Chtělo by to změnit na něco jasného, nebo tam prostě mít napsané "Přihlášení".
  • Nejdou používat normální smajlíci, místo těhle animovaných, co vypadají jak z xchatu? 😄 Nebo minimálně nějakej jinej vzhled.
  • Nešlo by výchozí avatary načítat z gravataru?
  • Nedají se příspěvky lajkovat?

Víťa Ondráček
administrátor fóra
Pionýrská skupina: pionýrská skupina Pionýr Řečkovice
Oddíl: 10. PTO Severka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Víťa Ondráček »

Upraveno několik věcí:
  • Font změněn na Trebuchet
  • Přidán text k přihlašovacímu tlačítku
  • Avatar jde načíst z Gravataru (zatím jen ručně v nastavení profilu) a může mít 400kB a 100x100px
  • Sociální ikony dole upraveny
  • Pro nové uživatele se nastaví jméno ve formátu "Jméno Příjmení"
  • Nezobrazuje se vedle příspěvku datum registrace
  • Pionýrská favicona
Ještě plánuju:
  • Lepší editor a emoji
  • Dark mode

Odpovědět